Konkurs „Matematyka Moja Pasja” w PLO UŁ

W dniu 14 lutego w PLO UŁ odbył się II i III etap konkursu „Matematyka Moja Pasja”. Organizatorem konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki UŁ oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Współorganizatorem konkursu w kategorii szkół podstawowych jest także Łódzki Kurator Oświaty – konkurs zaliczany jest do konkursów tematycznych Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Konkurs obejmuje swoim zasięgiem uczniów z całego województwa łódzkiego i odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny, a środki pozyskiwane od sponsorów są przeznaczane na nagrody. Zachętą do udziału w konkursie są jednak przede wszystkim ciekawe, nietypowe zadania i możliwość współzawodnictwa z najlepszymi matematykami z regionu. Laureaci w kategorii dla uczniów szkół podstawowych uzyskują też punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W tegorocznej XII edycji konkursu dla szkół podstawowych do II etapu zostało zakwalifikowanych 50 osób. Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania w II etapie konkursu o godzinie 9:00 w dwóch salach PLO UŁ. Wyniki konkursu poznamy na gali finałowej, który odbędzie się już wkrótce na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ.