Pracownia informatyczna

Nowoczesne pracownie językowe

Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

Platforms

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Panu doktorowi Jaromirowi Młynarskiemu z Kliniki Weterynaryjnej „Bernard” za uratowanie kota naszej uczennicy, który został potrącony przez samochód.

Matura próbna z matematyki dla klas 1 po gimnazjum (A,B,C,D) i dla wszystkich klas 2 odbędzie się 5 maja 2020 r. w godz. 800-1300 na Wydziale Prawa i Administracji UŁ (Aula Czerwona).

Zima przyszła i szybko odeszła, ale klasa 2D się nie poddaje i szuka zaginionej pory roku gdzie się tylko da. Dzięki determinacji uczniów, na drugim piętrze mamy tyle śniegu, ile w Dubaju na stoku :)

Zapraszamy do oglądanie występu grupy teatralnej PLOUŁ- sztuki przygotowanej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do oglądania koncertu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Miło jest nam poinformować, że nasze liceum kolejny rok z rzędu otrzymało tytuł Złotej Szkoły w rankingu Perspektyw. Cieszymy się, iż w województwie łódzkim uplasowaliśmy się na 3 miejscu w rankingu liceów ogólnokształcących a w rankingu szkół olimpijskich na 2 miejscu.

19.12.2019r. zakończyliśmy 4. edycję zbiórki paczki świątecznej dla Wychowanków Domu Dziecka nr. 1 w Łodzi. Ilość prezentów, które udało się zebrać przeszła najśmielsze oczekiwania pani Dyrektor, Anny Klamerus, która prosiła o przekazanie słów głębokiej wdzięczności wszystkim Państwu, a mój mały samochodzik ledwo pomieścił wynik dwutygodniowej zaledwie akcji, ale dałam radę :)! Na załączonej mapce moga Państwo zobaczyć długą drogę przez miasto, którą odbyły wszystkie prezenty, aby wskoczyć pod choinkę na ulicy ALeksandrowskiej 123.

Jeszcze raz - kłaniam się bardzo nisko w podziękowaniu za wielkie dobro, które okazali wszyscy Ofiarodawcy,
Agnieszka Wachowska

Wszystkim uczniom, rodzicom, całej radzie pedagogicznej i pracownikom PLOUŁ

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na II Światowy Dzień Logiki organizowany przez Katedrę Logiki i Metodologii Nauk UŁ, który obędzie się 13 - 14 stycznia 2020 r.

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

(Część pierwsza obrad konferencyjnych)

15.00   Otwarcie II Światowego Dnia Logiki: Andrzej Indrzejczak

+ kawa

15.30 Andrzej Indrzejczak (UŁ):  O logice formalnej

16.15 Roman Murawski (UAM): Recepcja Cantora koncepcji nieskończoności (matematycy vs. teologowie)

17.10 Janusz Kaczmarek (UŁ): O Profesorze Janie Woleńskim: Życie i twórczość naukowa

17.25 Jan Woleński (UJ, WSIiZ): Działanie i zaniechanie - analiza logiczna

18.20   Kawa + wspólne zdjęcie

Wtorek, 14 stycznia 2020

10.00 - 12.30 - Doktorat Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego dla prof. Jana Woleńskiego

Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 5

(Część druga obrad konferencyjnych)

15.00  Kawa + ciastko

15.30  Ryszard Kleszcz (UŁ): Początki Katedry Logiki na Uniwersytecie Łódzkim (1945 - 1951)

16.10  Artur Banaszkiewicz (UŁ): Logika Kanta

16.50  Janusz Kaczmarek (UŁ): Co to jest logika?

17.30  Piotr Łukowski (UŁ): A może jednak logika treści?

18.10  Zakończenie konferencji + kawa + wspólne zdjęcie

Obrady odbędą się w Instytucie Filozofii przy ul.  Williama H. Lindleya 3/5

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną zbiórkę, wszystkie dary zostały przekazane do schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi. W tym roku rekordowo- ponad 1,13 tony karmy i mnóstwo akcesoriów. 2 busiki wypełnione po sam sufit przewoziły rzeczy dla zwierzaków.

Ranking PERSPEKTYWY 2019

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2019”.