Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

Pracownia informatyczna

Nowoczesne pracownie językowe

Program stypendialny został stworzony dla dzieci szczególnie uzdolnionych sportowo. Celem programu jest realizacja wsparcia dla uczniów w wieku od 10 do 17 lat, przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie piłki siatkowej, których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w ich rozwoju.

Stypendium przyznawane jest uczniowi w postaci jednorazowego świadczenia pieniężnego na rzecz stypendysty, którego wysokość jest uzależniona od faktycznej potrzeby stypendysty i jest ustalana przez Zarząd Fundacji w ramach kwoty przeznaczonej na stypendia. Stypendium przyznawane jest na zakup odzieży sportowej oraz szeroko rozumianego sprzętu sportowego niezbędnego do treningu piłki siatkowej.

O stypendium mogą ubiegać się kandydaci, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

• uczniowie, których średnia ocen w poprzednim roku szkolnym wynosiła 3,7 i więcej;
  • posiadają udokumentowane osiągnięcia sportowe w zakresie siatkówki;
  • sport jest dla nich pasją i powołaniem;
  • znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej.

Spośród chętnych ubiegających się o przyznanie stypendium, Fundacja zamierza wspierać w pierwszej kolejności osoby o najniższym poziomie materialnym.

Wnioski o stypendium można składać przez cały rok kalendarzowy.

Wypełnione wnioski i podpisane oświadczenia należy wysyłać drogą pocztową na adres Fundacji.

Wnioskodawcy ponoszą pełną odpowiedzialność prawna za prawdziwość danych podanych w składanych dokumentach.

Źródło: http://www.mojestypendium.pl/stypendium_krajowe/stypendia-dla-mlodziezy-fundacji-mariusza-wlazlego/