• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

  Pracownia informatyczna

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 6

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy Święto Niepodległości pod hasłem  „W stulecie Niepodległej”. Uroczystości odbyły się 9. listopada na Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Swoją obecnością zaszczycili nas: prof. dr hab. Antoni Różalski, Rektor UŁ; prof. dr hab. Kazimierz Ujazdowski, Europoseł oraz dr Marcin Szymański z Wydziału Filologiczno-Historycznego UŁ. Zaproszeni goście odnieśli się do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a dr Marcin Szymański i Wicedyrektor PLO UŁ Mirosław Kaczmarek w dłuższych wystąpieniach nakreślili drogę Polski do odzyskania niepodległości i obraz Polski przed stu laty.


Kolejną częścią uroczystości był Konkurs Krasomówczy „Moja Polska, moi Polacy”, którego pomysłodawczynią jest Pani prof. Jadwiga Kop. Wysłuchaliśmy w tym roku dziesięciu wystąpień uczniów klas pierwszych i drugich. W jury konkursu zasiedli: dr Maria Kucharska z Wydziału Nauk Geograficznych UŁ, dr Rafał Majda, Kanclerz UŁ oraz Wicedyrektor naszej szkoły Mirosław Kaczmarek. Wszyscy członkowie jury podkreślali bardzo wysoki i wyrównany poziom tegorocznego konkursu, doskonałe przygotowanie uczestników, piękny język wystąpień i talenty mówców. Wystąpienia uczniów w tym roku dotyczyły nie tylko bohaterów – żołnierzy, ale również osób, które walczyły o niepodległość ojczyzny za pomocą pióra (Maria Konopnicka), pędzla (Jan Matejko) czy muzyki (Ignacy Paderewski, Artur Rubinstein).


Jury wybrało najlepszych krasomówców. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Kowalska z klasy 2d. Opowiedziała o Marii Konopnickiej. Tytuł jej wystąpienia to „Siła poezji – natchnienie do walki o niepodległość ojczyzny”. Drugie miejsce zajęły Zuzanna Kulesza z klasy 1e z opowieścią „Powstaniec jako symbol zbiorowego bohatera” oraz Julia Isert z 2a, która swoje wystąpienie poświęciła Bronisławowi Piłsudskiemu („Brat zapomniany”). Trzecie miejsce zajął Wiktor Frąckiewicz z klasy 2b, który także podbił serca uczniów i nauczycieli opowieścią o Zdzisławie Krasnodębskim – „Lotniku Dywizjonu 303”. Zdobył on nagrodę Mistrza Publiczności. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców – dziękujemy za wsparcie.


Uroczystość poprowadził Dyrektor naszej szkoły – dr Tomasz Kłos przy udziale uczniów klasy IIb – Małgosi Chyły i Mateusza Kopki. W czasie obrad jury klasa 2b intonowała wybrane pieśni patriotyczne, które wspólnie śpiewaliśmy. Serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Hymnu oraz wystąpienie Oliwii Aziz – w jej wykonaniu usłyszeliśmy „Ojczyznę” utwór Marka Grechuty.


Wszystkim mówcom, którzy przygotowali wystąpienia w ramach konkursu, a szczególnie zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Ranking PERSPEKTYWY 2019

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2019”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476