Informujemy, iż rekrutacja do PLOUŁ została zakończona. Szkoła nie posiada wolnych miejsc.

Przypominamy, iż termin nadsyłania kopii świadectw i wyników egzaminu upływa 14 lipca o godz. 1500 zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W związku z brakiem możliwości wprowadzenia w systemie naboru z osobna ocen i osiągnięć ze świadectw bez podania wyników egzaminu ósmoklasisty prosimy o pilne uzupełnienie tych danych łącznie w systemie naboru niezwłocznie po otrzymaniu zaświadczenia egzaminu. Następnie prosimy o niezwłoczne, łączne nadsyłanie skanów świadectw i zaświadczeń egzaminu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie:

Temat wiadomości: Nr_wniosku Nazwisko Imię Pesel – świadectwo-wyniki(np.: 31567 Kowalski Jan 00165498 - świadectwo-wyniki).

Treść: Nie redagujemy treści tylko załączamy zdjęcie lub skan świadectwa i wyników w pliku o wielkości do 3MB.

Świadectwo należy zeskanować lub zrobić wyraźne zdjęcie dwóch stron. Wyniki egzaminu należy zeskanować lub zrobić wyraźne zdjęcie strony z wynikami.

Tylko wnioski z poprawnie wprowadzonymi danymi do systemu będą brały udział w rekrutacji.

UWAGA:Prosimy o bardzo uważne wprowadzenie danych i kilkukrotne sprawdzenie, czy wszystkie dane w postaci ocen i osiągnięć i wyników zgadzają się ze świadectwem i zaświadczeniem o wynikach egzaminu. W ostatnim etapie, po dostarczeniu oryginału świadectwa i zaświadczenia, w przypadku błędu lub niezgodności z tymi dokumentami, kandydat może zostać usunięty z listy i tym samym nie dostać się do żadnej ze wskazanych szkół. Wprowadzone osiągnięcia do systemu muszą być wpisane na świadectwie, prosimy o nieprzysyłanie żadnych dodatkowych dyplomów, zaświadczeń itp. Osiągnięcia, które nie zostały wpisane na świadectwie nie mogą pojawić się w systemie rekrutacji.

Zasady rekrutacji i punktację reguluje Rozporządzenie z dnia 21 sierpnia 2019 r. MEN.

Wykaz konkursów tematycznych i interdyscyplinarnych oraz dyscyplin sportowych punktowanych i weryfikowanych w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych zamieszczony jest w Zarządzeniu Nr 118/2020 Łódzkiego Kuratora OświatyOsiągnięcia te muszą być wypisane na świadectwie aby mogły zostać uwzględnione.

Zapraszamy na webinarium prezentujące tegoroczny system rekrutacji lodzkie.edu.com.pl

Zaproszenie na wydarzenie

Ranking PERSPEKTYWY 2021

Nasze Liceum w corocznym rankingu liceów ogólnokształcących Perspektyw z tytułem „Złotej Szkoły 2021” uplasowało się na 3 miejscu w województwie łódzkim oraz 1 miejscu w województwie łódzkim (21 m. w Polsce) w kategorii Szkół Olimpijskich.