1A – klasa humanistyczno-językowa

1B – klasa nauk społecznych

1C – klasa nauk ścisłych

1D – klasa chemii i nauk o życiu -prowadzona we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi

< opis oddziału, kliknij

z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego oraz

• dla pierwszej połowy oddziału: języka łacińskiego i historii
  • dla drugiej połowy oddziału: języka angielskiego oraz języka niemieckiego*/języka francuskiego* (jeden przedmiot do wyboru)*

W klasie humanistyczno – językowej tworzymy dwie połowy oddziału, w których realizowany będzie rozszerzony program nauczania języka polskiego oraz:

dla pierwszej połowy oddziału: j. łacińskiego i kultury antycznej oraz historii. Proponujemy również poszerzony program nauczania j. angielskiego.

dla drugiej połowy oddziału: języka angielskiego oraz języka niemieckiego lub języka francuskiego (jeden przedmiot do wyboru). Przedmiotem uzupełniającym będzie język łaciński. W oddziale tym uczniowie przygotowywani będą do zdawania matury z jęz. angielskiego na poziomie dwujęzycznym oraz j. francuskiego/ j. niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Nauczanie języków będzie wzbogacone o elementy kultury krajów angielskiego, francuskiego/niemieckiego obszaru językowego.

Główne cele:

• bardzo dobra znajomość j. polskiego, literatury polskiej i obcej, kultur dawnych i współczesnych,
  • bardzo dobra znajomość historii,
  • udział w wydarzeniach kulturalnych oraz naukowych,

< opis oddziału, kliknij

z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego oraz historii*, geografii*, wos* (dwa przedmioty z trzech do wyboru)*

W klasie nauk społecznych realizowany będzie rozszerzony program nauczania języka polskiego oraz historii, geografii lub WOS (dwa przedmioty do wyboru). Proponujemy również poszerzony program nauczania j. angielskiego. Jako przedmiot uzupełniający realizowane będą podstawy prawa.

• bardzo dobra znajomość historii,
  • udział w wydarzeniach kulturalnych oraz naukowych,

< opis oddziału, kliknij

z rozszerzonym programem nauczania matematykiinformatyki oraz fizyki*/geografii* (jeden przedmiot do wyboru)* ;jako przedmiot uzupełniający nauka programowania

W klasie nauk ścisłych realizowany będzie rozszerzony program nauczania matematyki, informatyki oraz fizyki lub geografii (jeden przedmiot do wyboru). Proponujemy również poszerzony program nauczania j. angielskiego. Jako przedmiot uzupełniający realizowana będzie nauka programowania.

• bardzo dobra znajomość matematyki,
  • bardzo dobra znajomość fizyki, informatyki i geografii.
  • udział w wydarzeniach naukowych,

< opis oddziału, kliknij

prowadzona we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi z rozszerzonym programem nauczania matematyki, chemii biologii.

W klasie chemii i nauk o życiu realizowany będzie rozszerzony program nauczania matematyki, chemii i biologii. Proponujemy również poszerzony program nauczania j. angielskiego. Uczniowie tej klasy uczestniczą w wykładach i zajęciach prowadzonych przez UMED w Łodzi. Jako przedmiot uzupełniający realizowana będzie historia i filozofia medycyny.

• bardzo dobra znajomość matematyki,
  • bardzo dobra znajomość chemii i biologii,
  • udział w wydarzeniach naukowych,
  • udział w programie mentorskim UMED - „KUMPEL”
  • przygotowanie do podjęcia studiów na wybranym kierunku.

We wszystkich oddziałach jako drugi język nowożytny - język francuski albo język niemiecki (do wyboru).

Przedmioty uwzględnione przy rekrutacji:

1A – język polski, matematyka, język angielski oraz historia
1B - język polski, matematyka, język angielski oraz historia/geografia (do wyboru).
1C – język polski, matematyka, język angielski oraz fizyka/geografia (do wyboru).
1D – język polski, matematyka, język angielski oraz chemia/biologia (do wyboru).

Ranking PERSPEKTYWY 2020

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2020”.