O szkole

Film promocyjny o PLOUŁ

 

 

Prezentacja szkoły - Filmowe PLOUŁ

 

Prezentacja - O szkole

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata realizuje swoje zadania i cele pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego jako szkoła publiczna działająca zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty.

W skład kadry nauczycielskiej wchodzi liczne grono wykładowców UŁ, mających wieloletnie doświadczenie w kształceniu na poziomie licealnym.

PLO UŁ kształci i wychowuje ponad 350 uczniów, w 13 oddziałach przygotowujących do podjęcia studiów zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami każdego ucznia. W naszej ofercie edukacyjnej znajdują się 26 osobowe klasy: nauk humanistycznych, nauk społecznych (elementy pracy metodą projektów), nauk ścisłych, nauk przyrodniczych oraz chemii i nauk o życiu (powołana we współpracy z Uniwersytetem Medycznym).

PLO UŁ posiada nowoczesną Multitekę z bogatym księgozbiorem, w tym lektur szkolnych w wersji papierowej oraz elektronicznej (e-booki). To dzieło projektantki po mediolańskiej szkole designu, która stworzyła również wydzieloną przestrzeń wypoczynkową - „antyszkołę”, jako miejsce na odreagowanie stresów, zapewnienie komfortu i relaksu, wspierające kreatywność.

Jest nam ogromnie miło poinformować, iż Nasze Liceum w corocznym rankingu liceów ogólnokształcących Perspektyw uplasowało się na 52 miejscu w Polsce /w poprzednim roku 71 miejsce/, a na 3 miejscu w województwie łódzkim.

Jesteśmy przeszczęśliwi, iż w kategorii Szkół Olimpijskich zajęliśmy 21 miejsce w Polsce /w poprzednim roku 55/ i pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

Gratulujemy całej społeczności PLO UŁ, wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom.

Złota Szkoła 2021

Miło jest nam poinformować, że nasze liceum kolejny rok z rzędu otrzymało tytuł Złotej Szkoły w rankingu Perspektyw. Cieszymy się, iż w województwie łódzkim uplasowaliśmy się na 3 miejscu w rankingu liceów ogólnokształcących a w rankingu szkół olimpijskich na 2 miejscu. 

Ranking PERSPEKTYWY 2019

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem „Złotej Szkoły 2019”.

 

Ranking PERSPEKTYWY 2021

Nasze Liceum w corocznym rankingu liceów ogólnokształcących Perspektyw z tytułem „Złotej Szkoły 2021” uplasowało się na 3 miejscu w województwie łódzkim oraz 1 miejscu w województwie łódzkim (21 m. w Polsce) w kategorii Szkół Olimpijskich.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476