Nasze sukcesy

Z radością informujmy,że mamy finalistkę XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej: Martę Więcek z klasy IIe

Finalistce etapu centralnego tej olimpiady przysługuje zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego na ponad 60 polskich uczelni.

Serdecznie gratulujemy Marcie i jej opiekunowi, dr Zbigniewowi Kaczkowskiemu !!!

Helena Sitarek, uczennica klasy IF otrzymała wyróżnienie w IV edycji konkursu pt. Szekspir - Fan fiction - Opowiadanie organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Badań Szekspirowskich za pracę pt. Początek. Jury przyznało tylko pierwszą nagrodę i jedno wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!

Z radością informujemy, że w tym roku szkolnych uczniowie naszej szkoły zdobyli 17 tytułów finalisty w 10 różnych olimpiadach przedmiotowych.

Olimpiada Artystyczna - Amelia Kubiak z klasy 2b, Zofia Nijakowska klasy 3 b i Mateusz Ścisło  klasy 1a
  Olimpiada  Informatyczna - Piotr Zygmunt z klasy 3c
  Olimpiada Historyczna - Julia Isert z klasy 3a
  Olimpiada Języka Angielskiego - Kacper Rybiński z klasy 2a
  Olimpiada Języka Łacińskiego - Gabriela Wdowczyk z klasy 3a,  Anna Maciaszek z klasy 3a,  Julia Cichosz z klas 3a i  Zuzanna Wojnicka z klasy 2a
  Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Gabriela Wdowczyk z klasy 3a i Wiktoria Doreń z klasy 1a
  Olimpiada Olimpiada Matematyczna -  Piotr Zygmunt z klasy 3c
  Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - Antoni Słoma z klasy 3b i Marcel Matlok z klasy 2b
  Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: Antoni Słoma z klasy 3b
  Olimpiada Wiedzy o UE -COPTIOSH -  Paulina Skupińska z klasy 1a

Gratulujemy!

Z radością informuję,że mamy finalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

Antoniego Słomę z klasy 3b

Tytuł zwalnia ucznia z konieczności zdawania Wiedzy o społeczeństwie na maturze( 100% punktów). Serdecznie Gratulujemy!!!

Z ogromną radością informujemy, iż uczeń naszego Liceum Kacper Rybiński z klasy 2a uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Języka Angielskiego! Serdecznie gratulujemy Kacprowi i Jego nauczycielce p.prof Justynie Dąbrowskiej!

Ranking PERSPEKTYWY 2020

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2020”.