Uczniowie naszego Liceum odnoszą także liczne sukcesy w sporcie:

Informujemy, iż uczennica Karolina Wdowiak, w sobotę 08.05.2021 awansowała w dwóch konkurencjach Kumite indywidualne (walki) zajmując 1 m-ce, oraz w Kata indywidualnym (pokazy) zajmując 2 m-ce w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym. Karolina będzie reprezentowała Klub Drago Sfera oraz miasto Łódź na Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów w Karate Tradycyjnym, które odbędą się już 12-13 czerwca 2021 w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Informujemy, iż na Szkolnych Mistrzostwach Łodzi w tenisie stołowym „Licealiada” uczennice PLOUŁ zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Na Mistrzostwach Europy w karate Fudokan w kategorii juniorów uczennica kl. 1C, Aleksandra Mosiołek zdobyła tytuł wicemistrza Europy w drużynie oraz brązowy medal w kategorii indywidualnej. Serdecznie gratulujemy.

Nasi uczniowie od 3 lat regularnie wygrywają w Mistrzostwach Łodzi w Konkursie "Wiedzy o Sporcie". W roku bieżącym zwycięzcą został Patryk Kapa - uczeń klasy 2B. Serdecznie gratulujemy.

Paulina Świercz, uczennica klasy 3C, została Mistrzynią Europy w Karate Fudokan w konkurencji indywidualnej.
Serdecznie gratulujemy !!!

Paulina Fudokan

Nasza uczennica, Alicja Makowska zajęła 1 miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji Ksp 60L- zawodów organizowanych przez Sekcję Strzelecką WKS "Śląsk" we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy!

Drużyna naszych siatkarzy zajęła III miejsce w piłce siatkowej podczas Szkolnych Mistrzostw Łodzi. Serdecznie gratulujemy!

Uczeń klasy I B Mateusz Resztak został Akademickim Wicemistrzem Polski juniorów młodszych w judo. Serdecznie gratulujemy.

wicemistrz Polski w skoku o tyczce w kategorii juniorów

mistrzyni województwa w strzelectwie sportowym.

medalista w sztafetach Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Ranking PERSPEKTYWY 2021

Nasze Liceum w corocznym rankingu liceów ogólnokształcących Perspektyw z tytułem „Złotej Szkoły 2021” uplasowało się na 3 miejscu w województwie łódzkim oraz 1 miejscu w województwie łódzkim (21 m. w Polsce) w kategorii Szkół Olimpijskich.